Strona poświęcona tematyce technologii i urządzeń

Lifestyle

Najlepsze gadżety dla graczy komputerowych na prezent

Najlepsze gadżety dla graczy komputerowych na prezent

Gry komputerowe są na coraz wyższym poziomie, dlatego też dostarczają niesamowitych doznań. Aby w 100% wykorzystać olbrzymi potencjał gier warto postawić nie tylko na wydajny komputer, ale również na niezbędne akcesoria gamingowe.

Z niniejszego artykułu dowiesz się:

 • które gadżety dla graczy komputerowych są dobrym wyborem,
 • dlaczego nie warto oszczędzać na myszce gamingowej.

Profesjonalna myszka gamingowa

myszka gamingowa
myszka gamingowa

W pierwszej kolejności warto postawić na profesjonalną myszkę gamingową, która wbrew pozorom przyda się nie tylko przy grach strategicznych i FPP. Nowoczesna myszka ma olbrzymi wpływ na przyjemność z gry i niespotykaną precyzję w rejestrowaniu wszelkich ruchów dłonią. Warto wspomnieć także o tym, że wysokiej jakości myszka ma olbrzymi wpływ na wyniki w grach sieciowych, dlatego też nie warto na niej oszczędzać. Aby wybrać dobrą myszkę należy zwrócić uwagę na rozdzielczość. Najlepsze myszki oferują nawet 25600 DPI. Przydać mogą się także dodatkowe przyciski, które można zaprogramować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeżeli chodzi o materiał, to godne polecenia są akcesoria wykonane z antypoślizgowych tworzyw. Ergonomiczny kształt sprawi, że dłoń nie zmęczy się nawet po wielu godzinach użytkowania. Oprócz myszki warto rozważyć dokupienie specjalnych podkładek pod gryzonia.

Kierownice gamingowe

Jeżeli w pierwszej kolejności cenimy sobie popularne „samochodówki”, to warto jak najszybciej rozejrzeć się za kierownicą gamingową. Na rynku dostępne są kierownice do komputerów i popularnych konsol. W zestawie powinna znaleźć się nie tylko sama kierownica, ale również pedały, dźwignia zmiany biegów oraz system sprzężenia zwrotnego. W dużej mierze to właśnie system wibracji znacząco zwiększa realizm gry. Najdroższym rozwiązaniem są kierownice skórzane, które do złudzenia przypominają prawdziwe kierownice samochodowe.

Jakie gadżety dla graczy komputerowych są warte uwagi?

Pad do gry
Pad do gry
 1. Pady
  • Nowoczesne komputery gamingowe nie mają w zestawie padów, dlatego też trzeba je dokupić oddzielnie. Niestety nawet najlepsze klawiatury i myszki nie sprawdzą się przy niektórych tytułach, dlatego też ergonomiczny pad jest jedną z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.
 2. Słuchawki gamingowe i stojaki
  • Ciekawym pomysłem jest także dokupienie słuchawek gamingowych. Największy komfort zapewniają lekkie słuchawki bezprzewodowe. W grach online najlepiej sprawdzą się słuchawki z mikrofonem, dzięki którym będzie można komunikować się z pozostałymi graczami. Przeglądając w sklepach popularne gadżety dla graczy komputerowych znaleźć można również stojak na słuchawki gamingowe, czy też specjalne figurki kolekcjonerskie. Tego typu gadżety mogą okazać się ciekawym pomysłem na udany prezent dla gracza. Wielu producentów oferuje również specjalne stojaki na pudełka z grami. Dzięki temu prostemu gadżetowi zawsze będziemy mieć porządek na biurku komputerowym.
 3. 3. Fotel dla graczy
  • Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby rozejrzeć się za ergonomicznych fotelem gamingowym. Dzięki niemu będzie można zadbać nie tylko o wysoki komfort podczas elektronicznej rozrywki, ale również o zdrowie kręgosłupa.

Sprawdź również artykuły poniżej, aby sprawić sobie lub komuś profesjonalne stanowisko do grania.

Udostępnij