Strona poświęcona tematyce technologii i urządzeń

Lifestyle

Słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki – na co zwrócić uwagę?

Słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki – na co zwrócić uwagę?

Wydaje się, że coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych. Jakość ta ma kluczowe znaczenie nie tylko w czasie prowadzenia rozmów, ale także w trakcie słuchania muzyki czy podcastów. Na co warto zwracać uwagę, wybierając słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki? Sprawdź kluczowe parametry, którymi musisz się kierować, by wybrać model odpowiadający Twoim potrzebom.

Głośne słuchawki bezprzewodowe – nauszne, douszne czy dokanałowe?

Przed wyborem konkretnych parametrów warto zastanowić się, czy audiofilskie słuchawki bezprzewodowe mają być nauszne, douszne czy dokanałowe. Pierwsze z nich opierają się na uszach, słuchawki douszne wkłada się do małżowiny usznej, natomiast słuchawki dokanałowe – jak sama nazwa wskazuje – do kanału usznego. Te ostatnie najbardziej izolują od otoczenia, sprawiając, że niepożądane dźwięki z zewnątrz mogą być zminimalizowane.

Słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki – jakie parametry wziąć pod uwagę?

Zanim wybierzesz odpowiednie słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki, musisz sprawdzić kilka ważnych parametrów. Należą do nich: czułość, impedancja oraz pasmo przenoszenia. Pierwszy parametr informuje nas o tym, jak głośno będą grać słuchawki przy ustawieniu danego poziomu mocy. Wartość ta podawana jest w decybelach. Impedancja z kolei to opór elektryczny prądu zmiennego. Im jest on mniejszy, tym mniej mocy potrzeba do działania słuchawek. Oznacza to, że audiofilskie słuchawki bezprzewodowe mogą grać lepiej nawet na urządzeniach, które wyposażone są w słaby wzmacniacz słuchawkowy. Ostatni parametr, czyli pasmo przenoszenia, to zakres częstotliwości, który są w stanie obsłużyć słuchawki. To od niego zależy, czy będziesz mieć słuchawki bezprzewodowe z dobrym basem, czy może z wysokimi tonami.

Słuchawki bezprzewodowe z dobrym basem – co wybrać?

Jeśli interesują Cię głośne słuchawki bezprzewodowe z dobrym basem, postaw na Galaxy Buds FE marki Samsung. Model ten posiada zaawansowany tryb ANC, czyli aktywną redukcję szumów, dzięki której wyciszysz niepożądane dźwięki z otoczenia, np. w trakcie jazdy autobusem. Co więcej, za pomocą jednego kliknięcia możesz z powrotem „włączyć otoczenie”, by móc np. porozmawiać ze współpasażerami. To, co zachwyca w tym urządzeniu, to także długotrwała żywotność baterii. Słuchawki oferują nawet do 30 godzin* słuchania muzyki na jednym naładowaniu, dzięki czemu możesz cieszyć się ulubionymi dźwiękami nawet w trakcie długotrwałych podróży.

A jeśli w trakcie słuchania muzyki ktoś do Ciebie zadzwoni, nie musisz martwić się o jakość rozmowy. Słuchawki posiadają aż trzy mikrofony – główny, pomocniczy i wewnętrzny. Dzięki nim Twój rozmówca może Cię słyszeć głośno i wyraźnie. Na jakość rozmowy wpływa też rozwiązanie DNN, które pomaga odfiltrować szumy tła z Twojego głosu. Ciesz się komfortowymi rozmowami nawet wtedy, gdy wokół Ciebie panuje hałas.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Przy wyłączonej funkcji ANC, słuchawki i etui zapewniają do 30 godzin odtwarzania po pełnym naładowaniu. Z włączoną funkcją ANC zapewniają do 21 godzin odtwarzania po pełnym naładowaniu. Na podstawie testów wewnętrznych. Czas odtwarzania testowano po sparowaniu przedprodukcyjnych słuchawek Galaxy Buds FE z niedawno wydanym smartfonem Galaxy z ustawieniami domyślnymi. Rzeczywisty czas pracy baterii może się różnić i zależeć od warunków użytkowania, ustawień, liczby ładowań, siły sygnału Bluetooth i innych czynników. „Czas odtwarzania” oznacza, że słuchawki Galaxy Buds FE są podłączone do telefonu i przesyłają strumieniowo muzykę. Czas odtwarzania może się różnić w zależności od ustawień.

Udostępnij