Strona poświęcona tematyce technologii i urządzeń

Lifestyle

Jaki monitor do gier wybrać?

Jaki monitor do gier wybrać?

Jeśli ktoś lubi grać w gry komputerowe, to będzie potrzebować odpowiedniego monitora. W przypadku laptopa trudno mówić o komfortowych rozgrywkach ze względu na stosunkowo niewielki wyświetlacz. Warto wobec tego wyposażyć się w zewnętrzny monitor. Wybór jest obecnie ogromny, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem modelu do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Oczywiście nie bez znaczenia są również możliwości finansowe. Dobrej jakości monitor do gier sporo kosztuje. Będzie to jednak długoterminowa inwestycja.

Co dowiesz się z tego artykułu?

  • Jakie monitor do gier wybrać,
  • Jaki monitor będzie dobry do gry komputerowej,
  • Co warto mieć na uwadze, podczas kupna monitora.

Jaki monitor do gier?

Wiele osób skupia się na tym, aby wybrać jak największy monitor do grania, ale jest wiele innych ważniejszych kwestii, na które powinno się zwracać uwagę przy zakupie. Przekątna ekranu ma oczywiście spore znaczenie, trzeba także sprawdzić rozdzielczość. Błędnym przekonaniem jest to, że duża przekątna zagwarantuje wysoki komfort pracy. Trzeba mieć na uwadze, ile ma się miejsca na biurku. Istotne staje się zachowanie optymalnej odległości monitora od oczu, pół metra to minimum. Ważniejsze są proporcje ekranu monitora niż jego rzeczywista wielkość. Do gier wystarczająca powinna być rozdzielczość monitora Full HD. Jest to rozwiązanie ekonomiczne. Jeśli jednak ktoś ma większe wymagania, to powinien zdecydować się na QHD, szczególnie przy monitorze o przekątnej co najmniej 27 cali. Miłośnicy gier komputerowych będą najbardziej zadowoleni, gdy zdecydują się na rozdzielczość 4K Ultra HD.

Jaki będzie dobry monitor do grania w gry komputerowe?

monitor do gier
Stanowisko do gry komputerowej

Przy wyborze monitora gamingowego warto mieć na uwadze rodzaj matrycy. Wpływa ona w dużej mierze na cenę i jakość obrazu. Godne polecenia są monitory z matrycą IPS ze względu na świetną jakość obrazu. Można liczyć na wspaniałe odwzorowanie kolorów, szerokie kąty widzenia w pionie i poziomie. Gra na komputerze stanie się jeszcze większą przyjemnością. Dla graczy znaczenie mają kąty widzenia w monitorze. Wpływają one na jasność obrazu, kontrast. Jeśli ktoś decyduje się na monitor ultrapanoramiczny, to istotne staną się maksymalne kąty poziome. Kolejną kwestią będzie czas reakcji plamki. Ma to szczególne znaczenie w przypadku grania w dynamiczne gry. Szybki czas reakcji staje się kluczową kwestią dla każdego gracza.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze monitora gamingowego?

Podczas kupowania monitora powinno się zwracać uwagę na jego kontrast. Nie bez znaczenia będzie także kwestia dotycząca jasności. Wpływa na komfort pracy. Warto także zainteresować się podświetleniem i równomiernością podświetlenia. Warto też mieć na uwadze regulację położenia ekranu. Bardzo często możliwe staje się zmienienie wysokości, kąta nachylenia w przód i tył. Niektóre monitory można nawet obracać o 90 stopni. Wszystko to pozwala na jak najlepsze dopasowanie urządzenia do swoich bieżących potrzeb i indywidualnych preferencji. Monitory do gier mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji. Warto mieć to na uwadze, bo przecież tego typu sprzęt jest długoterminową inwestycją. Świetnie sprawdzają się funkcje, które wspierają płynność gry, czyli przeciwdziałają zacinaniu się obrazu. Przydadzą się zintegrowane głośniki.

Sprawdź również jaki komputer gamingowy wybrać:

Jeśli zastanawiasz się w jakie gry mogą grać dzieci, zerknij tutaj:

Udostępnij