Strona poświęcona tematyce technologii i urządzeń

Smartfon

Kiedy wymienić baterie iPhone na nowe, aby wydłużyć żywotność telefonu?

Kiedy wymienić baterie iPhone na nowe, aby wydłużyć żywotność telefonu?

Szybko rozładowujące się baterie w telefonie są zmorą wielu użytkowników. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy telefon potrzebny jest do pracy. Im mocniejszy smartfon, tym oczywiście zdecydowanie więcej energii wykorzystuje, dlatego też zmniejsza się jego żywotność baterii.

Z artykułu dowiesz się:

  • co odpowiada za kondycję baterii,
  • gdzie sprawdzić stan baterii,
  • jak poprawić wydajność baterii.

O czym należy pamiętać?

Kondycja baterii w nowoczesnych iPhonach zależy tak naprawdę od wielu elementów. W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę to, w jaki sposób korzystamy z naszego sprzętu. Mowa tutaj nie tylko o ładowaniu, ale również o obsłudze zainstalowanych aplikacji. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że na żywotność baterii duży wpływ ma również sposób przechowywania telefonu.

W jaki sposób sprawdzić rzeczywisty stan baterii w iPhonie?

Iphone
Ekran Iphone

Nowoczesne baterie wykorzystywane w iPhonach cenione są za długą żywotność i dość wysoką wydajność. Pamiętać należy jednak o tym, że nawet najlepsze jakościowo baterie po pewnym czasie tracą swoje właściwości, dlatego też wskazana jest ich wymiana. Aby sprawdzić kondycję baterii należy uruchomić Ustawienia w swoim telefonie. To właśnie tutaj znajdziemy sekcję „Bateria”, a w dziale „Kondycja baterii” znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje. W opisywanej opcji sprawdzimy między innymi aktualną pojemność baterii, czy też gotowość na pełen pobór mocy. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że system wskazuje również informacje o żywotności. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że sam telefon poinformuje nas o tym, kiedy należy wymienić starą baterię na nową.

Jak poprawić wydajność baterii?

ładowanie baterii Iphon
Ładowanie baterii Iphona

Jeżeli wiemy już, kiedy wymienić baterie iPhone, to następnie warto dowiedzieć się w jaki sposób można wydłużyć jej żywotność. W pierwszej kolejności warto zadbać o regularne aktualizowanie oprogramowania. Nowsze wersje systemu operacyjnego posiadają znacznie lepsze funkcje, które poprawiają energooszczędność. Dobrym pomysłem jest również odinstalowanie aplikacji z których nie korzystamy na co dzień. Ogromną rolę jeżeli chodzi o żywotność baterii odgrywa również sam sposób ich ładowania. Firma Apple zaleca bezpieczne i efektywne ładowanie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby ładować telefon po wyjęciu go z etui. W ten sposób można rozwiązać problem z nadmiernym akumulowaniem ciepła. Żywotność baterii w nowych iPhonach poprawić można także poprzez odpowiednią optymalizację ustawień systemowych. W pierwszej kolejności warto ograniczyć jasność wyświetlacza. Godna uwagi jest funkcja automatycznej regulacji jasności.

Kiedy warto rozważyć wymianę starych baterii na nowe?

Bateria Iphon
Zmiana baterii w Iphonie

Baterie warto wymienić nie tylko wtedy, gdy znacząco skróci się ich żywotność. Jeżeli zauważymy, że nasz telefon nadmiernie się nagrzewa, to wówczas także warto rozważyć wymianę baterii. Jeżeli nasz smartfon automatycznie wyłącza się w najmniej spodziewanym momencie, to wówczas także warto sprawdzić stan baterii. Wymiana wskazana jest także wtedy, gdy dojdzie do mechanicznego uszkodzenia baterii. Zaniepokoić powinno przede wszystkim charakterystyczne puchnięcie akumulatorka. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby inwestować wyłącznie w oryginalne baterie.

Sprawdź również inne nasze artykuły:

Udostępnij