Strona poświęcona tematyce technologii i urządzeń

Smartfon

Jak przenieść dane z telefonu na telefon w bezpieczny i sprawdzony sposób?

Jak przenieść dane z telefonu na telefon w bezpieczny i sprawdzony sposób?

Zakup nowego telefonu komórkowego dla wielu osób wiąże się z bardzo przyjemnym doświadczeniem. Niestety wiele użytkowników ma mniejsze lub większe problemy z przenoszeniem ważnych danych. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo jak przenieść dane z telefonu na telefon, aby zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak przenieść kontakty,
  • Jak działa iCloud,
  • jak przenieść dane z telefonu na telefon.

Przenoszenie kontaktów

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, aby szybko przenieść kontakty. Wynika to oczywiście z tego, że ręczne przepisywanie wszystkich kontaktów zajmuje sporo czasu. Na szczęście do dyspozycji jest kilka szybkich i bezpiecznych metod na transfer danych pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. W najłatwiejszej sytuacji jesteśmy wtedy, gdy mamy telefon z Androidem, który wszystkie dane może przechowywać w chmurze. W takiej sytuacji przy konfigurowaniu nowego sprzętu wystarczy ściągnąć kontakty z chmury. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Jedyne o co należy zadbać to synchronizacja konta.

iCloud – co trzeba wiedzieć?

W przypadku iCloud przenoszenie kontaktów jest także bardzo proste. Użytkownicy zobowiązani są wyłącznie do podłączenia starego i nowego telefonu pod to samo konto Apple. Na starym smartfonie należy sprawdzić, czy opcja Archiwum iCloud jest obecnie aktywna. W nowym telefonie wystarczy synchronizować iCloud, dzięki czemu cieszyć będziemy się dostępem do starej listy kontaktowej.

Przenoszenie danych za pomocą kabla USB

przesyłanie za pomocą USB
Przesyłanie za pomocą kabla USB

Jeżeli nie możemy skorzystać z dobrodziejstwa łączności bezprzewodowej, to jedyną deską ratunkową jest oczywiście kabel USB. To właśnie dzięki niemu można szybko przenieść dane z jednego telefonu na drugi. Warto wspomnieć także o tym, że uniwersalny kabel USB pozwala przekopiować potrzebne dane na komputer. Pamiętać należy jednak o tym, że nowsze telefony mogą korzystać z nieco innych portów niż starsze modele. W takiej sytuacji potrzebne będą odpowiednie przejściówki z micro USB na USB-C. Kopiowanie danych wymagać będzie także zainstalowania dedykowanych aplikacji.

Cenne wskazówki

karta SIM
Karta SIM do telefonu

Kontakty z telefonu można przenieść także bezpośrednio na kartę SIM. Jest to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli tradycyjnych telefonów, którzy nie mogą skorzystać z tych samych opcji co właściciele modeli smart. Pamiętać należy jednak o tym, że niektóre karty SIM mają ograniczoną pojemność, dlatego też przeniesienie dużej ilości kontaktów jest niemożliwe. Znacznie trudniejsze jest oczywiście przenoszenie ważnych zdjęć i aplikacji. W tym konkretnym przypadku warto skorzystać z dobrodziejstwa chmury. Dyski Google pozwolą nam pomieścić nawet 15 GB danych. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby skopiować dane z telefonu bezpośrednio na kartę pamięci. Każdy nowy telefon ma w zestawie slot na kartę microSD. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dane z jednego telefonu na drugi można przesłać przez Bluetooth. Udostępnianie danych co prawda jest dość żmudne, ale jeżeli nie możemy skorzystać z chmury, to jest to dobre rozwiązanie. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że każdy z producentów ma swoje własne narzędzia do przenoszenia danych, dlatego też warto się z nimi zapoznać.

Sprawdź również inne nasze wpisy:

Udostępnij