Strona poświęcona tematyce technologii i urządzeń

Smartfon

Jakie szkło hartowane wybrać do zabezpieczenie wyświetlacza?

Jakie szkło hartowane wybrać do zabezpieczenie wyświetlacza?

Nowoczesne telefony komórkowe są coraz droższe, dlatego też tym bardziej warto postawić na dodatkowe akcesoria ochronne. Mowa tutaj nie tylko o pokrowcach, ale również o specjalnych szybkach na ekran. Wysokiej klasy szkło hartowane chroni nie tylko przed pęknięciem przy upadku, ale również przed przypadkowym zarysowaniem.

Z artykułu dowiesz się:

  • jakie szkło hartowane wybrać,
  • na co zwrócić uwagę przy zakupach,
  • jak założyć szkło na telefon.

Czym charakteryzuje się dobre szkło hartowane?

Aby wybrać najlepsze szkło hartowane w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście akcesoria od renomowanych producentów, dzięki którym raz na zawsze zapomnimy o przypadkowych zarysowaniach. Uniwersalne szkła hartowane są zaprojektowane w taki sposób, aby każdy mógł jest samodzielnie zamontować w domu. Każdy z producentów zamieszcza prostą instrukcję, dzięki której zabezpieczymy ekran. Ciekawą propozycją jest również szkło hybrydowe, które łączy wszystkie zalety szkła hartowanego i specjalnej folii ochronnej. Elastyczne i bardzo cienkie zabezpieczenie wbrew pozorom zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony. Przeglądając dostępne na rynku szkła hartowane warto zwrócić uwagę na cenę.

Jaka twardość szkła hartowanego?

Jak wspomniano powyżej jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście twardość szkła hartowanego. Każdy z producentów podaje twardość szkła, dzięki czemu można bardzo szybko porównać dostępne na rynku akcesoria. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się szkła hartowane na telefony o twardości 9H. Jeżeli wybierzemy szkło hartowane o twardości 9H, to wówczas będziemy mieć 100% pewność, że nie zostanie ono zarysowane ołówkiem 9H, który jest obecnie najtwardszym ołówkiem dostępnym na rynku.

O czym należy pamiętać?

Szkło hartowane spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy umiejętnie dopasowane zostanie do konkretnego modelu telefonu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ogromną rolę odgrywa grubość szkła. Jest to jeden z tych parametrów, który ma bezpośredni wpływ nie tylko na wytrzymałość, ale również na komfort obsługi ekranu dotykowego. Na półkach sklepowych dostępne są nowoczesne szkła hartowane 2D, 3D i 5D.

Najbardziej popularne są oczywiście podstawowe tafle szkła 2D. Jest to idealne rozwiązanie dla telefonów komórkowych o najbardziej płaskich ekranach. Osoby, które mają smartfona z zaokrąglonymi krawędziami powinny postawić na modele 3D. Olbrzymim atutem szkła 3D jest to, że zabezpiecza ono praktycznie cały front telefonu. Nowością na rynku są szkła 5D, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Znakiem charakterystycznym szkieł hartowanych 5D jest to, że klej do mocowania znajduje się na całej powierzchni tafli. Wielu producentów oferuje także szkła hartowane UV. Ten tajemniczy symbol informuje nas o tym, że do utwardzania kleju wykorzystywane jest właśnie światło UV. Godne polecenia są także nowoczesne szkła hartowane z powłoką oleofobową, dzięki której można raz na zawsze zapomnieć o dokuczliwych śladach palców na szkle.

Jeśli chcesz chronić swój telefon, warto używać również etui, ale najlepiej jeśli jest ozdobione własnoręcznie. Sprawdź jak możesz ozdobić obudowę na telefon:

Udostępnij