Strona poświęcona tematyce technologii i urządzeń

Lifestyle

Pierwszoosobowe shootery – skąd ich popularność i jakie są najlepsze gry FPS

Pierwszoosobowe shootery – skąd ich popularność i jakie są najlepsze gry FPS

Gry FPS (First Person Shooter) to jedna z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych gatunków na rynku. Jest to klasa gier, w których gracz widzi świat przez oczy postaci, którą steruje, i jest zaangażowany w wiele akcji, w tym rozgrywki z innymi graczami lub komputerowymi przeciwnikami.

W dzisiejszych czasach gry FPS są bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Mają wiernych fanów, a także napływa coraz więcej nowych. Na rynku pojawiło się już mnóstwo tytułów, w tym niektóre stały się już klasykami.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są najlepsze gry FPS,
  • dlaczego gry shooter są popularne,

Dlaczego gry FPS są tak popularne?

Gry FPS cieszą się dużą popularnością, ponieważ dostarczają dynamicznych i intensywnych wrażeń dla graczy. Oferują one z reguły wiele akcji, a gracz podczas rozgrywki ma okazję wcielić się w postać i dać upust swojej kreatywności, starając się pokonać przeciwników. 

W trybach wieloosobowych można konkurować lub współpracować z innymi co daje jeszcze więcej możliwości zabawy.

Z czasem i postępem technologii rozwijają się także gry. Dotyczy to oczywiście również FPS-ów. Dzięki temu możliwa jest coraz bardziej realistyczna i efektowna grafika i bardziej złożone mechaniki. Te cechy sprawiają, że gry z tego gatunku wciąż przyciągają rzeszę fanów. Oczywiście nie wszystkie cieszą się takim samym uznaniem i popularnością wśród graczy. Jakie są najlepszy gry FPS w generalnej opinii?

Battlefield – realistyczne pole bitwy dla wielu graczy

Seria Battlefield od Electronic Arts jest ceniona przez graczy z całego świata głównie ze względu na wyjątkowe doświadczenia w grach wieloosobowych i wciągające poziomy.

Najnowsze gry Battlefield mają doskonałe efekty dźwiękowe i wizualne, które pozwalają graczom odczuwać autentyczne wrażenia w trakcie gry. Ponadto, gry te oferują wiele unikalnych trybów rozgrywki, takich jak szybka bitwa, misja specjalna, kampania zadań grupowych i tryb wieloosobowy. 

Kolejną zaletą serii Battlefield, a raczej jej nowszych odsłon są coraz większe i bardziej otwarte mapy, po których gracze mogą swobodnie się przemieszczać. Od ładnych paru lat w grach Battlefield występuje dość unikalna mechanika destrukcji otoczenia. Walące się budynki i dziury w ziemi po uderzeniu pocisku sprawiają, że walka wygląda bardzo realistycznie. 

Mówiąc o grach z serii Battlefield nie można nie wspomnieć o trybie wieloosobowym. Przyciąga on masę odbiorców, którzy mogą wziąć udział w bitwach nawet do ponad stu graczy naraz.

Call of Duty – walka z zombie i nie tylko

Call of Duty wydawane przez Activision to kolejna bardzo popularna seria gier. Kolejne odsłony mogą poszczycić się świetnymi wynikami sprzedaży. Seria zyskała tak duże grono odbiorców dzięki jakości zarówno graficznej jak i pod względem mechaniki. Call of Duty jest też dość różnorodne, na przełomie lat zdarzały się różne części. Przede wszystkim akcja toczyła się na współczesnym polu walki, jednak np. w Call of Duty:Advanced Warfare tematyką były zmagania w futurystycznym świecie. Popularne są też tryby walki z zombie w poszczególnych odsłonach. 

Jest to seria uznawana za głównego konkurenta Battlefield’a. Na przestrzeni czas raz jedna marka była górą, raz inna. Call of Duty różni się przede wszystkim tym, że mapy są raczej mniejsze i bardziej zabudowane. Można także powiedzieć, rozgrywka jest trochę bardziej zręcznościowa.

Counter Strike – turnieje, tryb rankingowy i nie tylko

Counter Strike potocznie zwany CS to gra legenda. W porównaniu z wcześniej wymienionymi konkurentami jak dotąd wydano mniej części. Mimo to, nie przeszkadza to graczom by cieszyć się rozgrywkami. Te opierają się niemal wyłącznie na grze wieloosobowej. Gracze walczą ze sobą w różnych trybach, przede wszystkim w tzw. “turniejowym”. Polega on na tym, że pięcioosobowa drużyna wciela się w terrorystów lub antyterrorystów i walczy z drugą grupą w kilkunastu rundach. Rozgrywka oparta na tym pomyśle sprawdziła się idealnie. Najnowsza odsłona, czyli Counter Strike: Global Offensive wydana jeszcze w 2012 roku jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie ogółem. Graczy przyciąga także system zdobywanych rang, zachęcający do częstego grania oraz rynek skórek do ekwipunku, który okazał się ogromnym fenomenem

Podsumowanie – jakie są najlepsze gry FPS

Te serie gier FPS to oczywiście nie wszystkie cieszące się popularnością. Na rynku znajduje się wiele różniących się od siebie i trafiających w inne gusta pierwszoosobowych strzelanek. Dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć jakie są najlepsze gry FPS. Zdecydowanie jednak Battlefield, Call of Duty i Counter Strike są jednymi z najpopularniejszych i godne są polecenia.

Jeśli zastanawiasz się w jakie gry są odpowiednie dla dzieci, sprawdź ten artykuł:

Zobacz również nasz inny wpis:

Udostępnij