WordPress - motywy, wtyczki, informacje, programowanie

Confirm Publishing Actions

Confirm Publishing Actions – zanim nabroisz złapie Cię za rękę

Wtyczka Confirm Publishing Actions

Nasze oceny

Wersja 1.2.3

Jakość:
Wygoda obsługi:
Zaawansowanie:
Dokumentacja:
Po dłuższej, kilkumiesięcznej przerwie usiadłem do pisania kolejnego poradnika i oczywiście po raz kolejny mi się TO zdarzyło – zamiast kliknąć „Zapisz szkic” opublikowałem niedokończoną wersję. Tym razem skłoniło mnie to jednak do poszukania wtyczki, która następnym razem złapie mnie za rękę. Taką wtyczką jest właśnie Confirm Publishing Actions.

Teoretycznie przypadkowe opublikowanie wpisu nie jest żadnym problemem. Wpis można  szybko z powrotem zamienić na szkic i po sprawie. W końcu mało kto ma taki ruch na swoim blogu, żeby w ciągu minuty przypadkowo udostępniony artykuł zobaczyły tłumy ludzi.

Problem jednak w tym, że w momencie publikacji powiadamiane są usługi aktualizacji (Update services), przez co nowy wpis bardzo szybko pojawi się w czytnikach RSS osób, które zasubskrybowały Twojego bloga. Zostanie zcachowany i nie zniknie prędko. Użytkownicy będą w niego klikać i otrzymywać błąd 404 (nie odnaleziono) Jeśli wysyłasz automatycznie biuletyn, taka przypadkowa publikacja powiadomi też wszystkich jego subskrybentów. I znowu, kiedy klikną w link, otrzymają 404.

screenshot-1

Confirm Publishing Action zada dodatkowe pytanie zawsze kiedy zechcesz:

  • opublikować wpis
  • zapisać zmiany
  • zaplanować publikację
  • skasować wpis
  • zapisać wpis do przeglądu

Wtyczka jest mało popularna, ale jest leciutka, dobrze napisana, nie ma  żadnych zgłoszonych i nienaprawionych błędów. FAQ wystarcza za całą dokumentację. Nie ma strony ustawień, ale autorzy w FAQ podają na przykład jak można ją programowo wyłączyć działanie wtyczki w panelu Quick Press, włączyć tylko dla danego typu wpisów albo tylko dla użytkowników o danych uprawnieniach. Wystarczy na haku  admin_enqueue_scripts usunąć skrypt JS wtyczki. Dla osoby programującej nie jest to żaden problem.

Wtyczka nie ma polskiej wersji językowej, ale komunikaty są oczywiste i łatwe do zrozumienia.

Polecam. Odkąd ją używam mniej przeklinam pracując nad WPinternals 🙂

1 komentarz

Dodaj komentarz