WordPress - motywy, wtyczki, informacje, programowanie

Charlie Parker

WordPress 3.8 „Parker” wydany

Data publikacji 12 grudnia 2013
Autor Autor:
Komentarze Możliwość komentowania WordPress 3.8 „Parker” wydany została wyłączona
W ekspresowym tempie pokonał fazę beta i już jest – nowy WordPress 3.8 dedykowany wielkiemu Charlie Parkerowi. Zabawy z WordPressem mają ten dodatkowy smak – niezwykłego jazzu, który mi przypominają przy każdej kolejnej edycji.

Wszystko co najistotniejsze w nowym WordPressie 3.8 omówiłem w informacji o wersji Release Candidate 1. Ponieważ 3.8 przeleciał fazę beta i RC bardzo szybko, nic istotnego nie przybyło. Z drobniejszych rzeczy, które pominąłem w poprzednim wpisie, warto dodać:

  • Znacznie poprawiono obsługę języków RTL (right to left czyli od prawej do lewej, czyli hebrajskiego, arabskiego itd. ). Nie wiem co to oznacza, bo nie testowałem 🙂 ale wierzę na słowo.
  • Dodano parametr show_metabox do funkcji register_taxonomy(), pozwalający na wyłączenie panelu ustawiania danej taksonomii na ekranie edycji wpisu, bez wyłączania taksonomii w innych miejscach interfejsu.
  • Usunięto kłopotliwy bug powodujący, że funkcja get_adjacent_post() i inne ją wywołujące nie działała dla taksonomii innych niż  category
  • Zaktualizowano biblioteki systemowe

Kompletna lista zmian znajduje się tutaj.

Trac z taskami zamkniętymi dla wersji 3.8 mamy tutaj.

Jeśli chodzi o aktualizację to tradycyjnie zalecam backup i ostrożność (rozdział: „Używaj aktualnego oprogramowania„) zwłaszcza przy ”dużych wersjach”. Ostrożność jest ważna szczególnie jeśli prowadzimy rozbudowany serwis, który korzysta z wielu wtyczek, więc jest w nim wiele zależności.

A teraz tradycyjnie skupmy się na jazzie. Jeśli nie wiecie kim był Charlie „Bird” Parker i jak wiele wniósł do historii muzyki, przerwijcie na chwilę słuchanie tego co słuchacie i obejrzyjcie dokument BBC poświęcony temu wielkiemu jazzmanowi.

A potem zapuście sobie do dalszej pracy na dziś playlistę:

(niestety przy takiej muzyce reklamy na YouTube są prawdziwym przekleństwem)

Albo chociaż posłuchajcie jednego bardzo znanego standardu…

Więcej o Charlie Parkerze, ale w mało jadalnej formie możecie znaleźć oczywiście w Wikipedii