WordPress - motywy, wtyczki, informacje, programowanie

anchorKategoria: SEO
Tagi: , , ,

Podstawy SEO – W poszukiwaniu linków

Ocenianie wartości strony na podstawie liczby i jakości linków, które do niej prowadzą to istota algorytmu PageRank, stworzonego kiedyś przez Google. To podejście odmieniło Internet i sposób w jaki z niego korzystamy. Przez lata miliony spryciarzy starały się go oszukać. Dzisiaj w niektórych miejscach możesz przeczytać, że PageRank ma już niewielkie znaczenie. To jednak jest nieporozumienie, które wynika z wieloznaczności tego pojęcia.

Podstawy SEO – W poszukiwaniu linków
Podstawy SEOKategoria: SEO
Tagi: , ,

Podstawy SEO – Zacznij od swojej strony

Wiele osób, które po raz pierwszy stykają się z SEO i pozycjonowaniem odnosi wrażenie, że Google ustala arbitralnie jakiś skomplikowany zestaw reguł, przypominających wiedzę tajemną. Należy ich się trzymać i trzeba być nie lada fachowcem, żeby jako tako wypadać w wynikach wyszukiwania, czyli tak zwanych SERPach (ang. Search Engine Result Pages). Tymczasem świat Googla jest bardzo logiczny bo wynika z potrzeb jego użytkowników.

Podstawy SEO – Zacznij od swojej strony
Seo MagicKategoria: SEO
Tagi: , , , ,

Podstawy SEO – Jak to działa?

Dla znakomitej większości serwisów internetowych najważniejszym warunkiem rozwoju i sukcesu jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarek (tzw. SERP czyli Search Engine Result Pages), przede wszystkim w Google. Walka o tę pozycję to sztuka coraz bardziej wyrafinowana, wymaga wielkiej wiedzy i profesjonalnych narzędzi. Dlatego SEO i pozycjonowanie to dziś mierzona miliardami dolarów gałąź biznesu internetowego.

Podstawy SEO – Jak to działa?
Dawna strona GoogleKategoria: SEO
Tagi: , , ,

Historia SEO i pozycjonowania cz.2 – PageRank i era nowożytna

W styczniu 1996 roku dwóch doktorantów uniwersytetu Stanforda w Kalifornii Larry Page i Siergiej Brin rozpoczęło projekt badawczy, rozpatrujący relacje pomiędzy stronami internetowymi i próbę zastosowania teorii grafów do oceny jakości stron. Projekt powstawał w słonecznej, buntowniczej Kalifornii w której pieniądze z show biznesu i pieniądze z pierwszych udanych biznesów internetowych tylko czekały na genialny wynalazek.

Historia SEO i pozycjonowania cz.2 – PageRank i era nowożytna
Historia SEOKategoria: SEO
Tagi: , , , ,

Historia SEO i pozycjonowania cz.1 – W epoce Internetu łupanego

Rozwijając się przez lata, Wordpress stał się narzędziem tak intuicyjnym i prostym w obsłudze, że często korzystają z niego osoby, które nie maja żadnej wiedzy technicznej. Prowadzą blogi, albo strony firmowe i zwykle nie rozumieją co to jest SEO, o co w tym chodzi, skąd się to wzięło i dlaczego ludzie tak bardzo utrudniają sobie życie. Aby to zrozumieć warto poszperać w historii Internetu.

Historia SEO i pozycjonowania cz.1 – W epoce Internetu łupanego